Můj příběh

O Mně

Ahoj, jsem Tereza, kreativní duše, bývalá cukrářka a máma dvou kluků. Mnoho let jsem se věnovala cukrařině a právě s narozením a výchovou mých synů jsem začala přemýšlet jak tyto dvě mé radosti spojit. Dělat dorty a mít čas od nich odběhnout a nespálit je! To byla chvíle, kdy se zrodila i první myšlenka vytvořit „umělý dort“.

A tak krůček po krůčku začala vznikat dnešní značka Fake Cake, která se neustále rozrůstá o nové a nové produkty.

 
 

Od cukrářky přes mámu k Fake Cake

Cesta byla dlouhá, plná výzev a technických záludností. Už jako malá jsem měla výtvarné cítění se smyslem pro detail a kromě malby mě bavily i různé techniky modelování. Navštěvovala jsem základní uměleckou školu, kde jsem měla možnost tyto dovednosti rozvíjet. Avšak toto nebyl můj jediný předmět zájmu. Milovala jsem ruce zabořené nejen v hlíně, ale i v mouce a těstě, když jsem mohla pomáhat svojí babičce, při přípravě dortů.

Jakmile jsem udržela vařečku v ruce, pasovala jsem se na její malou pomocnici a ochutnavačku. Svůj první profesionální dort jsem však upekla až o mnoho let později a věřím, že by na mě babička byla pyšná. Mé dorty cestovaly ke svým zákazníkům napříč celou republikou a několikrát překročily hranice.

Děti mění všechno...

Zlom přišel s narozením mých dvou synů. Chtěla jsem mít prostor pro obojí. Pro rodinu i dělat radost svými dorty. Ty jedlé však vyžadovaly čas zejména o víkendech a svátcích, čas který jsem chtěla já i rodina trávit společně. Tak se začala rodit myšlenka „umělého dortu“ Takového, který v troubě nespálíte a můžete práci na něm odložit a vrátit se k němu klidně až za den.

 
 

Začátky

Když dnes vzpomínám na začátky vzniku prvního Fake Caku, tak se mi vybaví hodiny a hodiny strávené na internetu, hledání a zkoušení vhodných materiálů a technologických postupů, ale také radost z každého úspěšného pokusu a překonání nejen technických překážek. Díky tomu dnes může značka Fake Cake nabídnout svým zákazníkům jedinečné, do detailu propracované dorty a drobné cukrářské výrobky, které jsou nerozeznatelné od těch pravých.

Co je Fake Cake

Fake Cake je „umělý dort“, který je na první pohled totožný s jedlým. Slouží jako rekvizita všude tam, kde se zejména z praktických důvodů jedlý dort nehodí nebo nelze použít. Oblíbený je převážně u fotografů, reklamních agentur a svůj účel splní i jako dekorace do výloh či na výstavní stánek s cukrářskou tematikou.

Jedinečnou skupinou jsou pak svatební maxi dorty, které již nemusí být jen snem českých nevěst. Kromě Fake Cake dortů jsme nabídku rozšířili i o drobné cukrářské výrobky jako jsou např. makronky, perníčky, cupcaky a další. Máme rádi výzvy a neustále tvoříme nové produkty!

 
 

Co také zvládneme

Asi každá nevěsta touží po krásné svatbě jako z amerických filmů. A co teprve po obřím svatebním dortu? Jak se vlastně takový dort dělá? Vejde se vůbec do našeho svatebního rozpočtu? Odpovědi na tyto i další otázky vám velmi rádi zodpovíme v tomto článku. Snad žádná svatba se neobejde bez svatebního dortu.

A jak je to s jeho velikostí? Nejčastěji se cukrářky řídí počtem hostů. Ale co když máte malou svatbu, pár hostů a chtěli by jste oslňující maxi dort? Ve světě je běžné, že se několik spodních pater nahrazuje polystyrenovou maketou. Jednotlivá polystyrenová patra jsou potažena jedlým fondánem a podle potřeby dozdobena. Jedlá se připraví pouze vrchní část dortu.

Pokud je dort tak rozměrný, že by šel jen obtížně nakrojit, hostům se symbolicky naporcuje a servíruje podstatně menší a jednodušeji zdobený exemplář nachystaný v nitru kuchyně. Mega dort zůstává pro obdiv všech očí na svatebním stole. Tato maketa je připravována i několik týdnů dopředu. Má-li být dort krémový, jen těžko by se připravoval tak dlouho dopředu. Krém by se zkazil. Pro takové případy jsme schopni připravit ve spolupráci s cukráři i krémovou maketu, případně kombinaci falešného krému a jedlého fondánu.

Cena se odvíjí od velikosti a náročnosti modelování dortu. Maketa pak svatebčany vyjde daleko levněji, než celá jedlá varianta. Cena může mile překvapit. Nebojte se tedy požádat o kalkulaci, rádi Vám pomůžeme splnit Vaše svatební sny!